Джерела живлення для світлодіодних стрічок. Критерії вибору, принципові відмінності брендових джерел живлення від ОЕМ.

photo 2023 02 28 15 23 50
photo 2023 02 28 15 23 39

Завжди дивитимемося на трійку світових лідерів MeanWell, Delta, Leyu

Головна відмінність іменитих блоків живлення AC/DC:
?система захисту – основні типи: захист від КЗ (короткого замикання), захист перевантаження по струму, захист від перенапруги та термозахист – захист від перегріву (вона вкрай важлива за технікою безпеки)
? відповідність заявленим характеристикам – вся компонентна база відповідає заявленим паспортним характеристикам (ємність 1800мкФ – то вона реально така, а не 1200 (у кращому випадку))
? заявлено ККД 88 -92% – це реально 90% (а не 70% в кращому випадку).
Яскравий приклад, 2 скрина даташит LRS-100, робоча “вилка” вхідної напруги 85 ~ 264VAC і технічна крива впливу вхідної напруги на вихідну потужність.
Власне, у вас від 115 до 264VAC – ви на виході маєте все ті ж 100Ват DC і тільки якщо напруга опуститься нижче за 115VAC схемотехніка скорелює роботу. При нижньому порозі 85VAC блок залишається функціональним, але його ефективність буде на рівні 80% від номіналу – 80Вт

Трійке світових лідерів з виробництва AC/DC перетворювачів (ми називаємо їх блоками живлення) MeanWell, Delta, Leyu належить близько 80% світових продажів і виробництва. Ви побачите не відомий вам Leyu, але це третій монстр Китаю – більшість сертифікованих блоків живлення робиться на ньому. Якщо зайдете на їхній сайт, то побачите LRS Series Power Supply – та все вірно, вся серія LRS MeanWell випускається на цих потужностях.

Для блоків зрозумілого походження, де є зрозумілі та підтверджені характеристики, ми беремо запас 20-25% (коефіцієнт 1,2-1,25)
Чому!? Цього запасу в 20-25% цілком достатньо при роботі 24/7, не доводячи блок живлення до термозахисту. При цьому ємності та силові елементи не знаходяться в піку своїх можливостей і деградація останніх не настає (немає виробітку). Знову ж таки, варто розуміти, що ми живемо в “змінній мережі” різної напруги (як хоче так і танцює, стабілізація мереж нам невідома). Силова частина блоку змушена завжди підлаштовуватися по ці “скачки”. Це сильно впливає на термін служби блоку живлення.

Якщо ми візьмемо блоки ОЕМ

У чому їх особливість, чому вони дешевші?
1) Немає систем захисту – це істотно здешевлює сам блок та виробництво.
2) Технічно не відповідають жодним заявленим характеристикам. Найчастіше ці показники визначити не реально. Випускаються на потужностях, де домовляться. Тим самим від партії до партії змінюється їх якість та параметри. Не один із них ніколи не тримав максимально заявлену понад 60 хвилин. Це “його кінець” після такої роботи. Рівно з того, що немає жодного захисту, щоб уберегти блок.
Усі схемотехніка проста (часто відповідає заявленим характеристикам компонентою бази, банальне здешевлення) і в усіх приблизно однакова. Усі мають ККД не вище 72%, а найчастіше найдешевші види і 60%. Вилка вхідної напруги часто вкрай “вузька”.

Захист та Термоконтроль.

Захист запобігає виходу з ладу як самого блоку живлення, так і джерела світла (поняття просікання струму). Найважливіше! Термоконтроль – виключає можливість загоряння або плавлення від надмірного нагріву, що значно відрізняє від дешевших блоків живлення!

Автор – Дмитро “Увімкнути світло”. тел. +380 96 3844010

Відео та фото з телеграм групи “Натяжні steli”

Догори